top of page
MUSIKALISCHER RAUM
Дозволь собі звучати!
Команда
Учасниками проєкту є українські жінки - музичні педагоги, професіональні музиканти та аматори, студентки музичних напрямів, які були змушені тимчасово покинути Україну через повномасштабну війну та вивезти своїх дітей в безпечне середовище, а також культурні діячі з Румунії, Польщі, України та Франції, які живуть у Австріі та мають міграційний досвід.
Аріна Черненко-Мовілян
Засновниця та хормейстерка ініціативи Музичний простір, музичний педагог. Здобула вищу музичну освіту в Одеській національній академії за спеціальністю «оперно-концертний спів та музичне виховання». Має багаторічний досвід викладання сольного співу, керівництва дитячими, дорослими та церковними хорами. Також Аріна є лауреаткою численних вокальних конкурсів і фестивалів. До того, як навесні 2022 року Аріна була змушена залишити українську батьківщину та переїхати з дітьми до Відня, вона активно займалася навчанням, організовувала та була членом журі музичних фестивалів у рідній Одесі. Після переїзду до Відня з дітьми Аріна стала активною членкинею музичної спільноти тимчасово переміщених осіб Відня. Влітку 2022 року вона об’єднала інших переміщених музичних професіоналок, педагогів, студенток та аматорів в ініціативу Music Space у Відні. Завдяки цій ініціативі Аріна та її команда проводять безкоштовні уроки навчання, координують хор та організовують концерти для місцевої австрійської та переміщеної громади, а також працюють над створенням терапевтичного вокально-танцювального перформансу про досвід переміщення.
Маріус Лупу
Скрипаль, хормейстер і музичний педагог. Він вивчав скрипку та музичне виховання в Університеті мистецтв Джордже Енеску в Яссах, Румунія, і отримав великий досвід, працюючи вчителем скрипки в музичній середній школі в Бакеу та постійним першим скрипалем/солістом у філармонії Михайла Жори в Румунії. Маріус був ініціатором і керівником румунського хору NGO Acapella Sens, який складався з професійних співаків і аматорів. Як хормейстер та музичний керівник мав великий досвід керівництва хором, організації концертів, гастролей та звукорежисуру. Наразі Маріус проживає у Відні та продовжує займатися своєю пристрастю до музики та мистецтва разом із діяльністю у стоматологічній сфері. Взимку 2023 року він приєднався до ініціативи Музичний простір, де підтримує українських музиканток та музикальних ентузіасток-переселенців як другий хормейстер, саунд-продюсер та скрипаль. Враховуючи його міграційне походження, він розуміє труднощі, з якими стикаються сім’ї переміщених осіб, і прагне їх підтримувати.
Катерина Антонова
Солістка-вокалістка та музичний педагог. Здобула ступінь молодшої спецалістки в Академії музики ім.Р.М.Глієра (м.Київ) з фаху «академічний спів». Зараз є студенткою кафедри «оперний спів» в Національній Музичній Академії Музики ім.П.І.Чайковського (м.Київ). Лауреатка всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Має багаторічний досвід співу в церковному хорі та педагогічну діяльність. Навесні 2022 року була вимушена покинути Україну та переїхати до Відню.
Таїсія Баріловська
Магістерка історії та етнології, магістерка права. Вищу історичну та вищу юридичну освіту здобула у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Музичну освіту здобула у Школі мистецтв імені Г. Жуковського на вокально-хоровому відділенні, м. Київ. Разом з хором брала участь у регіональних та міжнародних конкурсах. Також має багаторічний досвід співу у церковному хорі. У вільний час займається фотографією, графічним дизайном та медіацією.
Ольга Болібок
Проєктна та івент-менеджерка з фокусом на культурі, мистецтві та розвитку. Маючи понад десятирічний досвід роботи над різними міжкультурними та міжнародними проектами в Україні та ЄС, Ольга розвинула глибоке розуміння сприяння розбудові довіри через культуру та мистецтво. Її робота включала управління міжнародними форумами та конференціями, координацію культурних та освітніх проєктів та організацію співпраці з європейськими партнерами. Ольга координувала проєкти в Європейській Комісії, Уряді України, МЗС Великобританії та Данії, Віденському університеті та Коледжі Європи. Її останній постколоніальний мистецький проєкт Queer (In) Visibility був представлений на Vienna Design Week 2022. Ольга має ступінь магістра з ІС Менеджменту у Віденського Університету Прикладних Наук та Бізнес-Адміністрування Харківського Економічного Університету. Як вокалістка - аматорка, Ольга співає у Віденському симфонічному жіночому хорі. Восени 2022 року вона приєдналася до Музичного Простору як учасниця хору, експертка із транскультурних мистецьких практик та проєктна менеджерка.
Олександра Васюта
Хореограф. Студентка Віденського університету за спеціальністю «Транскультурні комунікації» та Ужгородського Національного Університету за спеціальністю «242 Туризм». Навчалась хореографії десять років в Студії Сучасного танцю BLITZ. Разом з командою Олександра брала участь у чисельних чемпіонатах по танцях в різних країнах, де неодноразово отримували переможні місця. Після закінчення школи, Олександра переїхала до Відня, де навчається та працює. Свій вільний час присвячує спорту та музиці.
Алла Гавриліна
Солістка-вокалістка та музичний педагог. Отримала вищу музичну освіту в Одеській Національній музичній академії ім. А.В. Нежданової, за фахом оперно-концертний спів та викладання у вищому навчальному закладі. Має багаторічний сценічний як оперний, так і концертний досвід. Гастролювала по Україні та за її межами. Лауреатка міжнародних вокальних конкурсів та фестивалів. Займалася викладацькою діяльністю. Має широкий камерний та оперний репертуар, досвід співу в хорі та великий репертуар духовної музики. До 24 лютого 2022 року працювала в Одеській філармонії. 17 березня вимушена була покинути батьківщину зі своєю донькою та 11 серпня переїхала до Відня.
Єлизавета Калайджян
Скрипалька та артистка хору. Студентка Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського за фахом оркестрові струнні інструменти. Лауреатка міжнародних конкурсів. Приймала участь у багатьох вокальних та симфонічних концертах, була ілюстратором у дитячому симфонічному оркестрі. Має досвід співу у хорових колективах та педагогічної діяльності. Навесні 2022 року була змушена покинути українську батьківщину та переїхати до м. Відень.
Олена Кравченко
Солістка-вокалістка, хормейстерка та музичний педагог. Отримала вищу освіту в Одеській національній академії ім. А. В. Нежданової за фахом хорове диригування (магістратура) та сольний спів (бакалаврат). Із самого початку навчання в коледжі з 15 років мала практику роботи з дитячими, професійними, аматорськими, студентськими, церковними хорами як учасник, так і керівник. Також мала практику роботи та диригування з симфонічним оркестром. Має досвід викладання сольного співу, теорії музики. Лауреатка всеукраїнських та міжнародних конкурсів з обох спеціальностей. Мала гастролі Україною та закордоном. У зв'язку з воєнними діями вимушена була виїхати наприкінці минулої весни до Відня.
Оксана Козлова
Адвокат, магістерка права, спеціалістка музичного мистецтва, концертна співачка, викладач співу. Здобула вищу юридичну (Запорізькій інститут державного та муніципального управління, Київський національний університет ім. Т. Шевченка) та віщу музичну (Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського, Київ) освіти. На даний час продовжує навчання у JAM MUSIK LAB GmbH Friedrich Gulda School of music (Відень) на факультеті вокальної педагогіки. Має багаторічний досвід у галузі цивільного та господарського права України (представництво інтересів в судах, юридичний супровід та ін.), багаторічний досвід у зйомках фото-, відеореклами та серіалів у якості актриси, хорового співу та сольного камерного співа.
Тетяна Любаранська
Концертмейстерка, хормейстерка, піаністка та музичний педагог. Отримала вищу музичну освіту в Київській національній музичній академії за фахом хорове диригування. Також навчалася у Запорізькому музичному училищі на фортепіанному відділі. Має 20-річний педагогічний досвід. Керувала дитячим хором, який здобув перемоги у всеукраїнських і міжнародних конкурсах та фестивалях. Також викладає фортепіано і вокал. Має багаторічний досвід співу у церковному хорі. Навесні 2022 року змушена була із дітьми виїхати з України. Зараз проживає у Відні.
Лідія Машек
Лауреатка премій віолончелістка Лідія Машек народилася в Києві, Україна, де закінчила магістратуру як соло-віолончелістка з відзнакою та аспірантуру як камерний музикант – віолончелістка Національної української музичної академії ім. П. Чайковського. Вона отримала нагороди в багатьох музичних конкурсах - Першу премію на Міжнародному фестивалі (США, Північна Кароліна); Міжнародний конкурс у Ворселі (Україна) ІІ премія; Кошізі (Словаччина) 2 премія. Лідія Машек має великий досвід соло-віолончелістки та оркестрантки в Європі, Азії, Північній та Південній Америці.
Фото: Анатолій Бурикін
Фото: Анатолій Бурикін
Томаш П'єтак
Баритон отримав музичну освіту за класом орган і спів у Музичному університеті імені Фридерика Шопена у Варшаві. Він був членом Варшавської камерної опери, де дебютував у ролі Фіорелло в «Севільському цирульнику» та грав інші ролі в польських операх. Як стипендіат Міністерства культури Республіки Польща навчався у Клаудії Віски в Університеті музики та сценічних мистецтв у Відні, а також пісні та ораторії у К. С. Роберта Холла та Петера Едельмана. У Відні він співав Ореста в Iphigenie auf Tauris (Нова студія Відня), Фігаро в Le nozze di Figaro (Schönbrunner Schlosstheater) і Дона Альфонсо в Così fan tutte (Концертний зал Віденського хору хлопчиків). Він також співав у Woyzeck 2.0 - Traumfalle та Biedermann und die Brandstifter у Neue Oper Wien і зіграв Sciarrone у Tosca на St. Margarethen Opera Festival. Зараз він працює органістом у кількох церквах у Відні та співає у Philharmonia Chor Wien, зокрема, на Зальцбурзькому фестивалі.
Катерина Сігаєва-Копилова
Психологіня, артистка хору, віолончелістка, музичний педагог. Здобула ступінь магістерки на факультеті психології та соціальної роботи муніципального педагогічного університету ім. Б.Д. Грінченка у Києві, закінчила факультет мистецтв Державної академії керівних кадрів культури та мистецтв за спеціальністю "Звукорежисерка" (Київ), у КССМШ ім. М.В.Лисенка отримала кваліфікацію віолончелістки. Дипломант міжнародних конкурсів як соліст та у складі камерного ансамблю, брала участь у фестивалях та конкурсах хорових та танцювальних колективах: "Щедрик", "Лілея" та ін. Підвищувала кваліфікацію на численних тренінгах та семінарах - духовно-орієнтованої психології, вальдорфської педагогіки, музикотерапії у ДНЗ та ін. Катерина має багаторічний досвід хорового церковного співу. З початком війни в Україні переїхала з сином до Відня.
Софія Смирнова
Диригентка оркестру, домристка, артистка хору. Студентка Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського, кафедри народні інструменти України. Також отримує кваліфікацію диригентки. Лауреатка всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Брала участь у багатьох концертах та заходах, була ілюстратором в народному оркестрі музичного училища. Навесні 2022 року була змушена покинути українську батьківщину та переїхати до м. Відень.
Алла Стащенко
Креативна продюсерка, телевізійний продюсерка. Більш як 15 років досвіду роботи на Українських загальнонаціональних телеканалах (1+1, Новий канал, Інтер). Шоуранер та творець соціально-розважального проєкту “Громада на мільйон” та міжнародного сезону “Громада на мільйон. Обмін експертів”. Продюсерка та креативна продюсерка документальних фільмів. Засновниця та продюсерка відео продакшину “Kryla Communications”. В доробку продакшину музичні кліпи, численна соціальна реклама, 8 серійний соціальний проект “ДНК Міста”. Навесні 2022 року була змушена тимчасово покинути Україну та переїхати з дітьми до Відня. Останні проєкти Алли - спецпроєкти для Ukrainian House Davos - короткометражний документальний фільм “7 жінок та війна” та соціальний ролик про стан руйнувань в Україні. Проєкт Алли “7 жінок та війна” став частиною виставки "Women Avant-garde: FIGHT, SISTER!" у Österreichisches Museum für Volkskunde.
Вікторія Федотова
Вальторністка, артистка хору. Здобула освіту музиканта у Криворізькому музичному училищі по класу валторни у 1996 році. Лауреат всеукраїнських та регіональних конкурсів. У 2001р. здобула вищу музично - педагогічну освіту у Криворізькому державному університеті. З 1995 р. працювала артисткою оркестру Криворізького театру драми та музичної комедії імені Т.Г. Шевченка. Була ілюстратором в студентських духових та симфонічних оркестрах. Також має багаторічний досвід співу та керування церковним хором. Навесні 2022 року була змушена покинути українську батьківщину та переїхати з дітьми до м.Відень.
Грегуар Федоренко
Тенор та віолончеліст народився у Бретані, Франція, навчався в консерваторії в Нанті, а потім у Булонь-Бійанкур. Він продовжив навчання у Вищій школі музики «Ганнс Айслер» у Берліні. Грегуар грав у таких оркестрах, як Deutsche Oper Berlin та Ensemble Orchestra Kanasawa в Японії, а також був членом Геттінгенського симфонічного оркестру. Він брав участь у кількох музичних фестивалях оркестрової академії Шлезвіг-Гольштейну, виступаючи як фортепіанне тріо з Крістофом Ешенбахом і як сольний віолончеліст оркестру під керівництвом Курта Масура чи Юкки-Пекки Сарасте. У 2012 році він переїхав до Відня, де з того часу регулярно виступає як хоровий соліст у постановках Theater an der Wien, Styriarte та Зальцбурзького фестивалю. Зараз він працює віолончелістом у Віденській народній опері. Маючи українське коріння, Грегуар активно підтримує ініціативу Музичний простів як соліст-тенор, учасник хору та віолончеліст.
bottom of page