top of page

Хто ми

“Музичний простір” - це творча ініціатива та спільнота у Відні, яка через спільні хорові та вокальні практики, перкусію тіла та рух створює можливості для тимчасово переміщених музикантів, їхніх родин та зацікавлених в музиці професіоналів та аматорів з міграційним досвідом, реалізовувати свій творчий потенціал в спільній діяльності. Через спільні заняття вокалом, концерти, терапевтичні вокально-танцювальні перформанси та педагогічну діяльність, підтримувати один одного, сприяти зціленню травми втрати домівки та знайти своє місце у творчому та викладацькому ландшафті в Австрії.

 

Спільнота була створена влітку 2022 року, за ініціативи та творчого керівництва Аріни Черненко-Мовілян, музичного педагога, хормейстера та вокалістки з м. Одеса, яка через війну потрапила до Відня зі своїми дітьми. Учасниками проєкту є українські жінки - музичні педагоги та музиканти, які були змушені тимчасово покинути Україну через повномасштабну війну та вивезти своїх дітей в безпечне середовище, а також культурні діячі з міграційним походженням з Румунії, Польщі, України та Франції, які проживають у Відні.

 

Наші виступи — це наша подяка кожному слухачу за неймовірну допомогу та підтримку, за те тепло, яке ми відчуваємо у цей непростий час. Ми хочемо дарувати учасникам проєкту та глядачам надію, натхнення, мотивацію продовжувати свою творчість та улюблену справу за будь-яких обставин і всупереч усім труднощам.

 

Наша візія майбутнього - створити мистецький та викладацький простір, який буде розширювати можливості для музикантів, які нещодавно опинились в Австрії, отримати підтримку, творчій, проєктний та педагогічний досвід через реалізацію спільний мистецьких та педагогічних проєктів, та разом допомагати людям, які мають міграційний досвід, успішно інтегруватись до суспільного життя в Австрії через музику. 

43c6edef-92d7-4c61-946d-e0c17e147a8b (1).jpg

Що ми робимо

Музичною керівницею та учасницями ініціативи є українські жінки - музиканти, музичні педагоги та студенти, які були витіснені до Австрії з різних куточків України зі своїми дітьми. Ініціатива проактивна шукає та залучає до спільноти нових музикантів та аматорів, тимчасово витіснених з України через повномасштабне вторгнення, австрійських музикантів, а також культурних діячів які мають міграційне походження. 

 

Через спільні заняття вокалом, концерти та педагогічну діяльність, учасники ініціативи підтримують один одного, створюють цілюще середовище для зцілення трав війни та біженства та знайти своє місце у творчому та викладацькому ландшафті в Австрії.

 

Ініціатива використовує досвід хору та тілесної перкусії для тимчасово переміщених жінок - музикантів, їх родин та зацікавлених в музиці професіоналів та аматорів з міграційним досвідом, реалізовувати свій творчий потенціал в спільній діяльності, та через спільні заняття та виступи, сприяти інтеграції в місцеві громади. Менш ніж за рік свого існування, учасники ініціативи провели чисельні концерти в місцях проживання тимчасово переміщених сімей з України, а також в церквах для місцевих громад Австрії разом з музикантами з Франції, Австрії, Румунії та Польщі, більшість яких згодом приєдналась до ініціативи. В своїх виступах виконавці об'єднували класичну та духовної музики сучасних українських та інших європейських композиторів, а також елементи сучасного музичного перфомансу.

 

Особливу увагу учасники приділяють пропрацюванню теми втрати домівки та віднаходження відчуття дому через спільну творчість. Надихаючись сучасною месою, написаною австрійським композитором Флоріаном С. Райтнером, група почала створення спільного терапевтичного вокально-танцювального перформансу  “Ми всі - Марія”, спрямованого на спільне переживання травми втрати домівки. Група експериментує не тільки з вокалом, а й з такими терапевтичними практиками, як боді перкусія та рух, що через тіло пропрацьовують. Спільна творчість створює середовище, в якому українські тимчасово переміщені українські жінки - музиканти, можуть відчувати себе не потерпілими, а наділеними повноваженнями творити навіть в тих тяжких умовах, в яких вони опинилися. 

Ініціатива є частиною Unlimited Academy громадської організації Unlimited Democracy, що базується у Відні.

bottom of page